Litwa – Pałanga, nowe miejsce na wypady nad morze

W drugim tygodniu lipca pojechaliśmy na Litwę do Pałangi, większość znajomych z Augustowa i Suwałk na pytanie dokąd jeżdzą nad morze odpowiadali właśnie o Pałandze. Na początku mieliśmy pewne obawy, żeby jechać tam samochodem tym bardziej, że Litwini próbowali nam ukraść samochód… żatobliwie mówiłem, że ksenofobem nie jestem, ale Litwinów nie lubię… ten wyjazd zmienił moje nastawienie o 180st, Litwo ojczyzno moja :D, Adamus Mickiewiczus wiedział co pisze.

Anyhow, ten 4dniowy pobyt nie jest ostatnim pobytem na Litwie, 4,5 h nad morze z Augustowa do celu, zero zmęczenia, droga idealna bez żadnych wyścigów, mijanek, autostrada aż do samej Pałangi, co ciekawego, znajomy kilka dni wcześniej pojechał nad morze z Augustowa… tylko 8 godzin, co ciekawego nad litewskim morzem spotkaliśmy samochód z rejestracja EL i WPR i oczywiście wiele BS. Jeśli chodzi o kulturę Litwinów – w sumie nie rozumiejąc ich języka, jest się całkowicie wyalienowanym i jeśli to komuś nie przeszkadza (mi nie), to jest super, nie ma disco polo, pijanych nastolatków tudzież innych młodocianych zagniewanych, ok, idealizuje pewnie są, ale ich nie widziałem, ogólnie w skali 1-10 daję 10, poważnie, jestem bardzo zadowolony z pobytu na Litwie i polecam wszystkim. Polskie morze? eee dziękuje, mam litewskie 😀

Co do cen, w sumie drożej niż w Polsce, za noc od osoby w 56lt (1lt = 1,26 zl), osobny pokój z kuchnią i łazienką, 3 placki ziemniaczane – 11lt, pizza od 20 cm do 50cm – 13 – 45lt (zwykła margarita), paliwo (95) od 4,50 do 4,70 lt.

Poniżej kilka fotek z pobytu.

P1060297

P1060296

plaża 10km od Pałangi

droga

droga z Kowna do Pałangi – 2 pasy w jedną stronę, miodzio

deptak

Krupówki 🙂

molo

molo2

molo

hobby

moje nowe hobby 🙂

paw

statki

muzeum statków na mierzeji

plaza rodzinka

zdjęcie rodzinne 😉

Pozdrawiam wakacyjnie 😀

Rafath Khan

Rafath Khan - Problem Solver - nie ma czegoś takiego jak problem, są wyzwania. Od 1998 związany z Internetem, programista, projektant, twórca serwisów i aplikacji internetowych m.in Shoople.pl, PanShop.pl, UnikalneOpisy.pl. Masz problem? Pomogę CI go rozwiązać.

Może Ci się również spodoba