Konfiguracja wysyłki MMSów w iPhone 6 w sieci Plus

Mój znajomy kupił iPhone’a 6, zwrócił się do mnie z prośbą o konfigurację telefonu do wysyłki MMSów i wizytówek. Przeszukując internety trafiłem na kilka wskazówek, ale jak się okazało, wysyłanie MMSów i wizytówek kończyło się niepowodzeniem. Po kontakcie z Plusem okazało się, że dane konfiguracyjne podawane na stronach uległy zmianie lub były nie do końca poprawne. Te, które zadziałały w moim przypadku to:

APN: mms
Użytkownik: puste
Hasło: puste
MMSC: mms.plusgsm.pl:8002
Proxy MMS: 212.2.96.16:8080
Maks. wielkość MMSa: 614407
URL profilu UA dla MMS: mms.plusgsm.pl

Powyższe dane wpisujemy w: Menu – Ustawienia – Sieć komórkowa – Sieć komórkowa danych

Nie trzeba było resetować telefonu, wysyłanie mmsów i wizytówek działało poprawnie, ale dla pewności lepiej to zrobić – ewentualnie zrestartować aplikacje do wysyłki mmsów, żeby „załapała” nowe ustawienia.

EDIT: dzięki Łukasz Niedźwiecki za informację o zmianie wielkości MMSa 🙂

Powodzenia.

Rafath Khan

Tu powinien być pean na moją cześć, jaki to wspaniały jestem i jakimi niezwykłymi problemami się zajmuję, ale prawda jest taka, że jak każdy człowiek - mam swoje wady i może jakieś zalety. Są momenty, kiedy mam odpowiednią ilość zasobów psychoenergetycznych i mogę przenosić góry, a są niestety i takie momenty, kiedy mi się nawet z łóżka wstać nie chce... nie może tak źle nie jest, ale chętnie bym sobie pospał dłużej... Niemniej jednak, gdy uda się pokonać siebie - satysfakcja jest, ale potem przychodzą kolejne rzeczy, z którymi trzeba się zmierzyć... a na nie, niestety, energii może nie starczyć i tu właśnie wkracza tzw samodyscyplina - powinieneś usiąść i zrobić to coś, a nie siedzieć na kanapie i zajadać się słodyczami i oglądać jakiś nieciekawy serial czy film dla spalenia swojej najważniejszej waluty świata... czasu, którego nie da się odzyskać. I właśnie o tej samodyscyplinie traktować będę na tym blogu + kilka innych tematów, które są mi potrzebne do pracy

Może Ci się również spodoba