How to install MySQL server 5.6 on Debian 7 and 8

source: http://www.debiantutorials.com/install-mysql-server-5-6-debian-7-8/

Debian provides MySQL server 5.5 with both wheezy and jessie but some the latest stable version is 5.6 which supports InnoDB Full-text search.

Here’s how to install MySQL server 5.6:

1. Download the MySQL APT repository config tool (you can see more details here: http://dev.mysql.com/downloads/repo/apt/)

For Debian 8 (make sure you are logged in as root):

wget http://dev.mysql.com/get/mysql-apt-config_0.3.5-1debian8_all.deb

For Debian 7 (make sure you are logged in as root):

wget http://dev.mysql.com/get/mysql-apt-config_0.3.5-1debian7_all.deb

2. Install the MySQL APT repository config tool

dpkg -i mysql-apt-config_0.3.5-1debian7_all.deb

You will be asked to select product and version that you want to install. In the first step, select Server and next select mysql-5.6. Then click Apply.

3. Update APT

apt-get update

4. Install the server

apt-get install mysql-community-server

That’s all!

Rafath Khan

Tu powinien być pean na moją cześć, jaki to wspaniały jestem i jakimi niezwykłymi problemami się zajmuję, ale prawda jest taka, że jak każdy człowiek - mam swoje wady i może jakieś zalety. Są momenty, kiedy mam odpowiednią ilość zasobów psychoenergetycznych i mogę przenosić góry, a są niestety i takie momenty, kiedy mi się nawet z łóżka wstać nie chce... nie może tak źle nie jest, ale chętnie bym sobie pospał dłużej... Niemniej jednak, gdy uda się pokonać siebie - satysfakcja jest, ale potem przychodzą kolejne rzeczy, z którymi trzeba się zmierzyć... a na nie, niestety, energii może nie starczyć i tu właśnie wkracza tzw samodyscyplina - powinieneś usiąść i zrobić to coś, a nie siedzieć na kanapie i zajadać się słodyczami i oglądać jakiś nieciekawy serial czy film dla spalenia swojej najważniejszej waluty świata... czasu, którego nie da się odzyskać. I właśnie o tej samodyscyplinie traktować będę na tym blogu + kilka innych tematów, które są mi potrzebne do pracy

Może Ci się również spodoba