AssociationTypeMismatch w Active Admin

Rozpoczynam nowy cykl artykułów związanych z moimi przygodami podczas tworzenia serwisów. Wszystkie problemy, na jakie napotkam – będę opisywał na blogu wraz z rozwiązaniami, które w moim przypadku się sprawdziły.

Pierwszy artykuł dotyczy gemu active admina (ruby) i ustawienia sposobu edycji 2 modeli jednocześnie (jednego zagnieżdżonego). Mamy model Copywriter, który nalezy do User (belongs_to/has_one), podczas ustawiania pól formularza:

f.inputs 'User', for: :user do |uf|
  uf.input :super_author, as: :boolean
  uf.input :quality
end

Po dodaniu tego możliwe jest edytowanie pól z modelu User (podczas edycji danych dla Copywriter)

Przy próbie zapisania danych (aktualizacji) pojawiał się błąd: AssociationTypeMismatch, teraz przy próbie odtworzenia błędu pojawił się inny błąd:

ActiveRecord::UnknownAttributeError in Admin::CopywritersController#update

ale na przyszłość w modelu Copywriter należy dodać

accepts_nested_attributes_for :user

I w sumie to tyle ;(>)… jak na razie

Rafath Khan

Tu powinien być pean na moją cześć, jaki to wspaniały jestem i jakimi niezwykłymi problemami się zajmuję, ale prawda jest taka, że jak każdy człowiek - mam swoje wady i może jakieś zalety. Są momenty, kiedy mam odpowiednią ilość zasobów psychoenergetycznych i mogę przenosić góry, a są niestety i takie momenty, kiedy mi się nawet z łóżka wstać nie chce... nie może tak źle nie jest, ale chętnie bym sobie pospał dłużej... Niemniej jednak, gdy uda się pokonać siebie - satysfakcja jest, ale potem przychodzą kolejne rzeczy, z którymi trzeba się zmierzyć... a na nie, niestety, energii może nie starczyć i tu właśnie wkracza tzw samodyscyplina - powinieneś usiąść i zrobić to coś, a nie siedzieć na kanapie i zajadać się słodyczami i oglądać jakiś nieciekawy serial czy film dla spalenia swojej najważniejszej waluty świata... czasu, którego nie da się odzyskać. I właśnie o tej samodyscyplinie traktować będę na tym blogu + kilka innych tematów, które są mi potrzebne do pracy

Może Ci się również spodoba